Yoga Friends
Zajęcia

Opis zajęć

Joga wg Iyengara

POZIOM 0 - przeznaczony dla osób rozpoczynających przygodę z jogą.  Tu poznasz podstawowe pozycje jogi. Nauczyciel pomoże Ci zrozumieć właściwe ustawienie ciała oraz najważniejsze elementy pracy w pozycjach (asanach). Na każdej lekcji poznasz coś nowego i poczujesz pierwsze pozytywne efekty praktyki jogi, postęp w budowaniu siły i elastyczności ciała. Doświadczysz czym jest aktywność w jodze i głęboki, odnawiający relaks.

POZIOM 1 - po poznaniu podstaw na poziomie 0 będziesz w bardziej zaawansowany sposób kontynuować podstawowe asany, poznasz też nowe, bardziej zaawansowane formy z poziomu średniego. Opanujesz pozycje odwrócone i wygięcia do tyłu. Pod opieką nauczyciela, bezpiecznie i efektywnie rozwiniesz swoją praktykę, odczujesz korzystne efekty dla ciała, wyraźną poprawę kondycji, spokój umysłu i pełniejszy, swobodniejszy oddech.

POZIOM 0,1zajęcia przeznaczone dla osób z poziomu 0 i 1. (PRAKTYKA RÓWNIEŻ DLA POCZĄTKUJĄCYCH)

JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY Kobieta, która troszczy się o swoje zdrowie, zostanie nagrodzona zdrową ciążą i zdrowym dzieckiem.

Podczas ciąży dobre samopoczucie fizyczne i umysłowe jest szalenie istotne, wszystko co robi matka robi z nią dziecko. Każda pozycja ciała, każdy stan psychiczny jest odczuwany przez płód. Zachęcamy do aktywności fizycznej, którą jest praktyka jogi BKS Iyengara. Dla pań w ciąży oznacza to zadbanie o sylwetkę, przygotowanie do porodu. Oznacza przede wszystkim ulgę w prawie wszystkich dolegliwościach wiążących się ze zmianami hormonalnymi oraz wzrostem dziecka w łonie matki.

Praktykę można rozpocząć od II trymestru ciąży. 

Ashtanga Yoga

 Ashtanga Mysore - zajęcia odbywają się według tradycyjnej metody nauczania Ashtanga Vinyasa Yogi zakładającej indywidualne podejście do ucznia. Każdy uczeń praktykuje indywidualnie do momentu, który jest właściwy dla jego doświadczenia, możliwości i wytrzymałości. Nauczyciel przekazuje swoją wiedzę każdemu uczniowi dodając mu pojedyncze pozycje z sekwencji w miarę jak poprawia się jego doświadczenie, wytrzymałość i elastyczność. Asysta nauczyciela i ręczne korekty pozwalają uczniom głębiej doświadczyć pozycji. Gdy uczeń zgłasza jakiś problem, otrzymuje warianty pozycji odpowiednie dla siebie. Styl Mysore pozwala praktykującym płynąć w rytmie własnego oddechu a na zajęciach na sali panuje cisza pozwalająca w pełni skoncentrować się na sobie. Nazwa zajęć pochodzi od miasta Mysore w Indiach, gdzie uczył Sri K. Pattabhi Jois. Zajęcia dla wszystkich - niezależnie od poziomu zaawansowania uczniowie praktykują wspólnie.

Ashtanga I Seria prwadzona- to zajęcia prowadzone przez nauczyciela, który zapowiada kolejne pozycję z Serii oraz rozlicza vinyasy czyli połączenie ruchu i oddechu. Nauczyciel nadaję rytm praktyki który jest równy dla wszystkich na sali. Na tych zajęciach możesz poznać wszystkie pozycje oraz przejścia między pozycjami z I Serii Ashtanga Vinyasa Yogi, poddać się rytmowi i doświadczając obecności w oddechu. Nauczyciel podaje ustne wskazówki do wykonania pozycji oraz daje ręczne korekty pozwalające pogłębić pozycje. Zajęcia dla osób znających pozycję I serii.

Ruch i regeneracja

Pierwsze tego rodzaju zajęcia jogi w Poznaniu tylko w Yoga Friends.

Praca z ruchem mniej dynamicznym , podpartym i bliskim podłogi . Ruch poprzedzany i zakańczany krótką regeneracją i prostą pracą z oddechem. A wszystko po to , aby finalnie, odkryć w sobie piękno SAVASANY . Jej ciszę , bezruch i przestrzeń .
Zajęcia RUCH I REGENERACJA , potrafią przynieść prawdziwą ulgę .
Wybrane soboty 11:00-12:30 
Terminy w aktualnościach.
 
Discover Yoga (Odkryj Yogę) - to Twoje pierwsze spotkanie z jogą, poznasz i wykonasz pierwsze pozycje jogi – asany. Odkryjesz, że prowadzona u nas joga jest właściwa dla każdego bez względu na wiek, kondycję i elastyczność i że jest w stanie  poprawić wszystkie  te parametry oprócz … wieku (ale tylko metrykalnego!). Nauczyciel jogi w przyjazny sposób wprowadzi Cię w asany oraz zapewni odprężający relaks. Warsztaty przeznaczone są nie tylko dla początkujących, ale dla wszystkich, którzy po przerwie chcieliby wrócić do praktyki i poczuć się pewniej.

Zajęcia DISCOVER YOGA odbywają się w wyznaczoną osobną informacją pierwszą niedzielę miesiąca – SĄ ZA DARMO! Patrz AKTUALNOŚCI !