Yoga Friends
Nauczyciele

Weronika Kulczynska-Trzeciak

Dane kontaktowe


“„Nie praktykujemy, by rzeczy stały się doskonałe ani by robić coś w sposób doskonały. W istocie praktykujemy po to, aby zrozumieć fakt, że rzeczy już są doskonałe, właśnie takie, jakie są.”

~ Jon Kabat-Zinn„

Weronika Kulczynska-Trzeciak

O mnie

Z wykształcenia jestem akupunkturzystką, od lat fascynuje mnie holistyczne podejście do zdrowia człowieka. Ukończenie studiów Medycyny Chińskiej oraz zgłębianie filozofii Jogi pomaga mi rozumieć człowieka jako całość na poziomie ciała, umysłu i ducha oraz dopasowywać ćwiczenia do aktualnego stanu organizmu. Codziennie na własnym ciele obserwuje korzyści jakie niesie takie podejście.
 

Joga w moim życiu

 

Joga jest dla mnie ścieżką samorozwoju, pogłębiania świadomości, kultywowania zdrowia i dobrego samopoczucia.
W jodze doceniam jej szerokie spektrum oddziaływania, od poziomu cielesnego po głębsze aspekty umysłowy i duchowy. Codzienna praktyka uczy mnie bycia w kontakcie ze sobą i pełniejszego  doświadczania rzeczywistości.
 

Kwalifikacje i doświadczenie

 

Regularnie ćwiczę Joge od 2012, od 2015r również nauczam. Odbyłam dwie podróże do Indii aby czerpać wiedzę ze źródła i pogłębiać swoją praktykę.
 
Ukończyłam kursy:
- międzynarodowy kurs nauczycielski Jogi Sivanandy ( 200hrs Yoga Alliance TTC)
-instruktor zajęć psychofizycznych (EFIB), 
Joga w Ciąży( Agnieszka Bera Shakti Doula Copenhagen)
 
 

Moje zajęcia

 

W swojej pracy staram się indywidualnie podchodzić do każdego z uwzględnieniem aktualnego stanu psychofizycznego. Na zajęciach skupimy się na pogłębianiu świadomości swojego ciała, poprzez łagodne ćwiczenia oraz techniki oddechowe będziemy uwalniać zalegające w nas napięcia oraz przywracać harmonię na poziomie cielesnym i umysłowym.

 

Joga Sivananda 

 

Nazywana jogą integralną lub klasyczną ponieważ łączy w sobie prace na 3 poziomach: fizycznym, umysłowym i duchowym.

Zajęcia obejmują: ćwiczenia (asany), ćwiczenia oddechowe (pranayama), relaksację (savasana), elementy medytacji i prace z mantrami.

Określona sekwencja asan jest dobrana w taki sposób aby wzajemnie się dopełniać i działać na wszystkie układy ciała.

Praktyka Jogi Sivanandy kładzie duży nacisk na naukę głębokiego relaksu, rozwija świadomość ciała oraz uważność.