Yoga Friends
Nauczyciele

Marta Szymborska

Dane kontaktowe

Marta Szymborska

O mnie

Moja przygoda ze sportem i aktywnością fizyczną zaczęła się na etapie szkoły średniej... chyba wczesny okres dzieciństwa i uszczypliwość innych dzieci na temat mojej "puszystości" tak mocno przyciągała mnie do sportu. Wtedy jeszcze nie miałam pojęcia, że to będzie moja najwieksza pasja.
Szkołę wyższą wybrałam na zasadzie ,,AWF to będzie fajna przygoda" i już wtedy w trakcie studiów zaproponowano mi prace trenera personalnego. Bez wahania powiedziałam ,,tak", bo na tamtą chwile było to moje marznie 
I jak widać wszechświat ma na nas plan, bo kiedy zaczęłam odpuszczać to co już się zakończyło, zaczęło do mnie przychodzić to czego w głębi duszy pragnęłam.

Pilates w moim życiu

Zaczęłam interesować się prawidłową postawą ciała i dysfunkcjami aparatu ruchu w 2018 roku, następnie przyszła fascynacja mięśniami głębokimi, oddechem, taśmami anatomicznymi i powięzią w ciele. Pilates przynosi do mojego ciała harmonię, równoważy napięcia i daje poczucie kontroli nad własnym ciałem. Wzmacnia nasze centrum i odmładza nasz kręgosłup w bezpieczny sposób. 

Kwalifikacje i doświadczenie

Jestem absolwentka AWF w Poznaniu. Już w trakcie studiów w 2014 roku zaproponowano mi prace w roli trenera personalnego. Pracuje w tym charakterze do dziś jednak w inny sposób. Akademie ukończyłam z uprawnieniami instruktora tenisa.
W 2022 roku ukończyłam kurs trenera medycznego co daje możliwość pracy z dysfunkcjami aparatu ruchu, oraz wiedze w zakręcie pracy z powięziami i taśmami anatomicznym w ciele. Od tego również roku prowadzę zajęcia grupowe - stretching, a teraz przyszedł czas na pilates ( jestem w trakcie kursu instruktorskiego)

Moje zajęcia

Charakteryzuje je dbałość o jakość ruchu, nauczam jak poczuć swoje ciało i sygnały z niego płynące. Na moich zajęciach znajdziecie ćwiczenia zarówno dla początkujących jak i dla osób bardziej zaawansowanych w praktyce. Pracujemy nad wydłużeniem kręgosłupa, silnym i zdrowym centrum, elastycznością i wzmocnieniem tkanek. Traktuje ciało jako integralna całość dlatego na zajęciach pracujemy nad prawidłowym oddechem, pracą przepony, mięśni głębokich, prawidłową postawą ciała, oraz równowadze między taśmami anatomicznymi.