Yoga Friends
Nauczyciele

Łukasz Dunowski

Dane kontaktowe

https://www.facebook.com/lukasz.dunowski.JOGA


“„Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem Twojego życia” Mark Twain”

Łukasz Dunowski

O MNIE


 

Myślę, ze całe życie podświadomie szukałem jogi.

Od dziecka interesowałem się naukami przyrodniczymi a w szczególności lubiłem zajęcia z biologii, anatomii człowieka.

Nie po drodze jednak mi było chodzić na zajęcia z w-f ze względu na panujący tam kult rywalizacji.

Zdecydowanie bardziej wolałem bieganie, pływanie, czyli wysiłek fizyczny podczas którego jest czas na zmierzenie się ze swoimi myślami.

 

JOGA W MOIM ŻYCIU

Na jogę trafiłem przypadkiem, z powodu bólów kręgosłupa. Moje pierwsze zajęcia to Viynyasa z Ullą, podczas których zdałem sobie sprawię, że ruch w połączeniu z oddechem jest dużo trudniejszy niż mogło by się wydawać. Było to impulsem do rozpoczęcia regularnej praktyki.

Poszukiwałem odpowiedniego dla siebie stylu jogi i w końcu trafiłem na zajęcia Ashtangi prowadzone przez Kasię Dziąćko. W Ashtandze najbardziej cenię relację nauczyciel - uczeń, która pozwala na indywidualne podejście do każdego uczestnika zajęć oraz dostosowanie do jego możliwości odpowiedniego wariantu pozycji.

Wykonywanie stałej sekwencji asan w Ashtandze daje możliwość obserwacji swojego ciała oraz zrozumienia, że żadna pozycja nie jest nam dana od razu i na zawsze. Jest to również doskonała droga do poznawania siebie oraz swojego ciała.

 

KWALIFIKACJE I DOŚWIADCZENIE

Ukończyłem kurs nauczycielski TTC 200H Ashtanga Vinyasa Yoga z Beatą Darowską.

Ponadto rozwijam się uczestnicząc w wielu warsztatach m. in. z Johnem Scottem, Magdą Nowaczyk, Basią Lipską Larsen, Krystianem Mesjaszem, z anatomii jogi ze Stu Girlingiem, z anatomii jogi z Gosią Kobus – Kwiatkowską.

 

MOJE ZAJĘCIA

Ashtanga vinyasa joga to system samodzielnej pracy  z ciałem, umysłem i emocjami. Podczas moich zajęć znajdziesz spokój i koncentrację.

Dzięki własnym doświadczeniom dobrze rozumiem osoby, które mają trudności z elastycznością i mobilnością w ciele. Dlatego kładę duży nacisk na to, aby każdy z troską pochodził do swojego ciała. Zwracam uwagę na to, żeby asany były dostosowane do możliwości ucznia, a nie na odwrót.

 

 POZA JOGĄ

Spotykam się ze znajomymi, podróżuję, żyję :)