Yoga Friends
Nauczyciele

Kinga Chutko

Dane kontaktowe


“„ Joga jest podróżą w głąb siebie poprzez siebie do siebie " - Bhagavad Gita”

Bhagavad Gita

Kinga Chutko

O mnie                    

Staram się pielęgnować w sobie otwartość na ludzi, świat i nowe doświadczenia, mam poczucie, że każdy z nas jest wyjątkowy i  może robić dokładnie to czego pragnie .

Joga w moim życiu                              

Joga po raz pierwszy pojawiła się   w moim życiu   gdy byłam na studiach czyli bardzo  dawno temu,  nie byłam jednak  gotowa na jej spotkanie  i chyba nie za bardzo ją rozumiałam. Kolejny raz zetknęłam się z jogą parę  lat później w klubie fitness tym razem wydała mi się monotonna a nawet  nudna, być może dlatego ,że interesowały mnie inne formy aktywności. Wiedziałam, że na stres pomaga mi intensywny wysiłek fizyczny, ćwiczyłam sztuki walki  chodziłam na siłownie, na crossfit. Miałam reżimowe podejście do ciała,  doprowadziło mnie to do licznych kontuzji i zmusiło  do zatrzymania się Właśnie wtedy joga znowu przypomniała o sobie, trafiłam na Ashtanga Yogę, która od razu skradła moje serce a później na Yin Yogę  moją drugą  jogową  miłość.  Oba style są moją codzienną praktyką . Ashtanga Yoga  uczy mnie akceptować ograniczenia swojego ciała oraz szacunku do siebie  , przywróciła mi   świadomość oddechu gdy uspokajam i wyrównuję oddech wycisza się również mój umysł.   W Ashtanga Yodze fascynuje mnie powtarzalność stałej sekwencji asan, pozwala mi to zaobserwować jak  zmienia sie moja  praktyka , czasami robię  postępy a czasami się cofam, uczy mnie to wyzbycia się oczekiwań, przywiązań oraz odpuszczenia. Lubię jej dynamiczną  formę i pot ,który wyzwala .Po praktyce czuję oczyszczenie ciała i umysłu.  Joga  to dla mnie ciągły rozwój i niekończącą się podróż.

Kwalifikacje i doświadczenie

  • Kurs instruktora jogi na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu - 200H
  • Trening nauczycielski Yin Yoga łącznie 140 h w tym 40 h Wstępu do Yoga Nidry prowadzony przez  Dominika Trznadel
  • Trening nauczycielski Astanga Vinyasa Yoga prowadzony przez Magdalenę Nowaczyk 

Moje zajęcia

Uważam , że Ashtanga Yoga jest   dla każdego, asany  można zmodyfikować do indywidualnych potrzeb i możliwości praktykujących. Na swoich zajęciach staram się stworzyć przestrzeń , w której czujecie się sobą a przez uważność i  obserwację stajecie się bardziej świadomi tego co się w Was wydarza .Przede wszystkim  jednak chciałabym  abyście czerpali radość ze swojej praktyki.

Poza jogą

Poza jogą czas wypełnia  mi mój czworonożny przyjaciel - ukochany shar pei. Kocham naturę zwłaszcza jej dziką odsłonę, lubię czuć połączenie z Ziemią daje mi to poczucie , że jestem częścią większego systemu.

Kontakt FB: Kinga.Kangah