Yoga Friends
Nauczyciele

Edyta Pacanowska

Dane kontaktowe


“„Nie pozwól aby dobry kryzys się zmarnował””

Winston Churchill

Edyta Pacanowska

O mnie                    

Pochodzę z Wałcza (zachodniopomorskie) i ponad 10 lat temu przyjechałam do Poznania na studia i tak zostałam. Przebyłam długą drogę korporacyjnych światów, żeby odnaleźć swoje miejsce na macie.. Mieszkam z kotem o imieniu … Joga

Joga w moim życiu                                   

Jogę znalazłam (albo ona mnie) w liceum. Byłam wtedy bardzo pogubioną, wrażliwą i jednocześnie krnąbrną nastolatką. Najpierw to była jakaś książka, później Youtube – nie do końca wiedziałam co robię, ale wiedziałam, że mi to pomaga. Połączenie ruchu z oddechem, było moim odkryciem. Moje myśli nareszcie przestały być taką gonitwą, w końcu moje ciało się rozluźniło... Zawsze byłam chętna jeśli chodzi o aktywność fizyczną, ale to było coś więcej… Ten holistyczny, całościowy wymiar jogi – skradł moje serce na zawsze.

Kwalifikacje i doświadczenie

Miałam wielką przyjemność ukończyć kurs nauczycielski RYT200 Vinyasa Yoga w Studio Namaste Yoga z cudownymi nauczycielami: Ulla Wilczyńska-Kalak, Mateusz Stańczak, Patrycja Gawlińska i Piotr Marcinów.

Byłam również uczestnikiem warsztatów jogi u mojej ukochanej Kasi Bem, której energia, wiedza i pogoda ducha pokazały mi, jakim nauczycielem jogi chcę być.

Moje zajęcia

Staram się każdego poznać. Chociaż odrobinę. Historia buduje nasze ciało i wszystko ma wpływ na to jak się ruszamy, jakie są nasze zakresy, dlaczego spięty jest akurat ten mięsień. Ciało – umysł – dusza – to wszystko jest ze sobą połączone.

Uczę głównie w nurcie Vinyasa Jogi – na porannych zajęciach zdecydowanie pomogę Ci się obudzić i rozruszać Twoje ciało. Na moich lekcjach duży nacisk kładę na uelastycznienie mięśni i zwiększenie mobilności stawów, natomiast nie ograniczam się do tego. Chcę aby moi uczniowie z zajęć na zajęcia budowali siłę i wytrzymałość – które przydadzą się również poza matą. Wierzę w to, że joga ma spełniać określoną funkcję – pomagać nam lepiej żyć.

Poza jogą

Uwielbiam czytać książki, od dziecka jestem molem książkowym i całe szczęście mi to zostało – od biografii, przez książki typowo rozwojowe, po horrory. Nie zamykam się na żaden gatunek i podobne mam podejście do życia. Nie zamykam się na jakikolwiek punkt widzenia, cenię otwarte umysły i długie rozmowy. Ostatnio moją uwagę przykuła Kundalini Joga i Pilates… tak naprawdę ciągle szukam inspiracji, by lepiej żyć. I chcę tę wiedzę przekazywać innym.