Yoga Friends
Nauczyciele

Donata Janiszewska

Dane kontaktowe


“„To życie tu i teraz, wokół nas, z całym bogactwem jego zdarzeń ma być terenem naszej jogi. Zmiana powierzchownego, ograniczonego myślenia i czucia w świadomość oraz scalone i zharmonizowane wewnętrze z zewnętrznym istnienie jest głównym celem jogi.””

„Światło na drodze jogi” Szri Aurobindo

Donata Janiszewska

O mnie

Z wykształcenia akademickiego jestem magistrem psychologii stosowanej oraz magistrem filologii polskiej. Kiedyś zafascynowana psychoanalizą, dziś bardziej myślą, że intelekt może doprowadzić nas do drzwi, ale nie zabierze nas do środka domu.

Joga w moim życiu

Jest rdzeniem. Przyjęłam mądrość jogi jako kierunek rozwoju fizycznego i mentalnego. Codziennie kształtuję mój charakter i moje postrzeganie, zarówno przez praktykę własną, jak i uczenie, obserwację siebie i otaczającego świata.

Kwalifikacje i doświadczenie

Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi, sama praktykuję od 2001 roku. Uczenie łączę z wykonywaniem tajskiego masażu jogicznego, który zawiera w sobie akupresurę, uciski i wyciągania, jak i elementy jogi pasywnej. Moje wykształcenie psychologiczne pozwala mi patrzeć na człowieka holistycznie, rozumiejąc związek napięć fizycznych i emocjonalnych.

Moje zajęcia

Joga często kojarzy się z rozciąganiem, siedzeniem w lotosie, czy pasywnością, tymczasem by wykonywać asany i móc w pełni z nich korzystać, potrzebne są mobilność i siła. Zbyt elastyczne ciało jest wiotkie i słabe, ale i zbyt umięśnione, może być słabe, gdy przez brak zakresu nie może w pełni wykorzystać swojej siły. Rozwijając się fizycznie nie musimy wybierać między jednym a drugim. Na zajęciach będziemy zajmować się poprawą elastyczności, ale z dużym naciskiem na stabilność i wytrzymałość. Będziemy zwiększać mobilność barków i bioder oraz stawów skokowych i kręgosłupa, wykorzystując ćwiczenia przygotowawcze, w odpowiedniej liczbie powtórzeń, jak i pełne pozycje jogi. Konsekwentnie budowana siła mięśni głębokich oraz mięśni ud i pośladków sprawią, że poczujemy się pewniej na macie, nawet w trudnych dla nas asanach.

Zajęcia są dla osób na każdym poziomie zaawansowania, warianty pozycji są dostosowywane do potrzeb praktykujących.

Poza jogą

Staram się wykorzystywać każdą minutę w tej podróży zwanej życiem.