Yoga Friends
Nauczyciele

Daria Jankowska

Dane kontaktowe

Daria Jankowska

O mnie                    

Od urodzenia mieszkam w Poznaniu. Dzięki jodze zmieniłam moje życie - rzuciłam pracę w korporacji, zaczęłam prowadzić zdrowszy tryb życia. Oprócz jogi bliska jest mi ajurweda. Mówi się, że obie te dziedziny są jak siostry bliźniaczki.

Joga w moim życiu                              

Joga jest moją codzienną praktyką od wielu lat, chociaż na początku pojawiała się powoli w moim życiu. Dopiero gdy trafiłam na zajęcia ashtanga jogi, która opiera się na dynamicznym wykonywaniu sekwencji asan w rytmie swojego oddechu zaczęłam traktować jogę jak coś więcej. Poprzez pracę z ciałem udało mi się uspokoić swój umysł, bardziej poznać siebie i wprowadzić radość do mojego życia. Uczestniczyłam w wielu warsztatach w Polsce i za granicą. Kolejnym etapem był wyjazd do Indii gdzie praktykowałam w Mysore, pod okiem mojego nauczyciela Sharatha Joisa. Powtarzałam moje wyjazdy jeszcze kilkakrotnie uczestnicząc w praktyce i konferencjach. W 2022 roku otrzymałam autoryzację do nauki ashtangi w tradycyjny sposób.

Kwalifikacje i doświadczenie

  • 2023 Kurs RYT 40 YIN Yoga wg Yoga Alliance
  • 2022 - autoryzacja wydana przez Sharath Yoga Centre w Mysore w Indiach
  • 2022 - kurs Yoga Twarzy
  • 2022 - kurs RYT 500 Ashtanga Yoga wg Yoga Alliance u Mateusza Dekera
  • 2021 - kurs Konsultanta Ajurwedy JIVA Indie
  • 2016 - kurs nauczycielski Ashtanga Yoga u Manju Jois

Moje zajęcia

Najważniejszym aspektem na moich zajęciach jest praca z oddechem. Od samego początku uczymy się jak oddychać. Jednym z kolejnych elementów, na które zwracam uwagę jest indywidualne podejście do praktyki. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy i praktykę dostosowuję do każdego z Was. Ashtanga daje nam bardzo dużo wprowadzonych modyfikacji asan. Uczy nas wytrwałości i obserwacji siebie.

Poza jogą

Jestem mamą 4 letniej córki Idy. Uwielbiam podróże - szczególnie te do Indii i Włoch. Lubię spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Marzę o własnym ogródku, w którym będę mogła uprawiać warzywa.

Instagram: martaszymborska_trenerka