Yoga Friends
Nauczyciele

Darek Zelis

Dane kontaktowe

533325388


“W bajce „KungFu Panda” Mistrz Oogway mówi do Pandy: „…Wczoraj- to już historia, jutro- to tajemnica, ale dzisiaj - to dar losu, a dary są po to aby się nimi cieszyć” Więc dzisiaj- uczę się jogi i dzielę się tym darem z innymi.”

Darek Zelis

Darek Zelis

O mnie

W bajce „KungFu Panda”  Mistrz Oogway mówi do Pandy: „…Wczoraj- to już historia, jutro- to tajemnica, ale dzisiaj - to dar losu, a dary są po to aby się nimi cieszyć”  Więc dzisiaj- uczę się jogi i dzielę się tym darem z innymi.

Joga w moim życiu

Pojawiła się 15 lat temu, kiedy miałem poważne problemy z kręgosłupem i tak została ze mną do dziś.

Czym jest w moim życiu, co mi daje? Każde spotkanie, każdy oddech, każda uważność, każde słowo, kiedy są świadome- czyli kiedy ja jestem świadomy ciągłego połączenia- jest JOGĄ. W tym przepływie pełniej eksploruję i doświadczam życia. Techniki jogiczne, które dobieram intuicyjnie, zapewniają mi pewien poziom „higieny” mentalno-fizycznej i rodzaj balansu.

Kwalifikacje i doświadczenie

W ciągu 15 lat praktyki zdobyłem kwalifikacje w trzech metodach jogi: wg Iyengara, Kundalini Yodze, Kriya Yodze i Tantrze wg Satyanandy. W tym okresie poznałem wielu wspaniałych nauczycieli. Spotkanie z każdym z nich było dla mnie cennym doświadczeniem, za które jestem bardzo wdzięczny.

W Bydgoszczy, moim rodzinnym mieście, zaczynałem ucząc jogi w fitness-klubach. Współtworzyłem takie miejsca jak: SZKOŁA JOGI PRZYSTAŃ, Centrum Jogi PRAMUDRA i ostatnimi czasy ALCHEMIA YOGI. Dzięki znajomości różnych jogicznych technik, prowadziłem regularne zajęcia o różnym poziomie zaawansowania; lekcje indywidualne; grupy zamknięte sportowców ( Cross-Fitt, tyczkarze, kajakarze i wioślarze, tenisiści ) oraz stres menagment dla firm.

Organizowałem również wiele warsztatów i wyjazdów wakacyjnych z jogą i szeroko rozumianym rozwojem duchowym.

Moje zajęcia

Są różnorodne i dopasowane do potrzeb grupy. Właściwy oddech, poczucie komfortu w praktyce i spokojny stan umysłu, są ważniejsze dla mnie niż zakres ruchu. Stymuluję do uważności i zaangażowania w praktyce. Podobno mam „dobre oko” w dawaniu indywidualnych korekt. Prakriti-fizyczność i Purusza-Duchowość, to łączę i przekazuję z serca. Kiedy po zajęciach widzę promienne twarze- wiem, że to były dobre zajęcia.

Poza jogą

Szukam kontaktu z przyrodą. Po miejski zgiełku, nareszcie w przyrodzie- o jejku, jak fajnie… Zimne strumienie, góry, lasy, kojący szum morza- jaka piękna ta kraina Boża… Dobra książka, zimą biegówki a latem wędrówki, rower po mieście, muzykowanie i gotowanie… Tak z przyjaciółmi lub w samotności w ciągłym przepływie Boskiej Miłości- doświadczam życia…