Yoga Friends
Nauczyciele

Ania O'Connor

Dane kontaktowe

790 259 999


“Yoga is the journey of the self, through the self, to the self Joga to podróż samej siebie, przez samą siebie, do samej siebie ”

The Bhagavad Gita

Ania O'Connor

O mnie

Pochodzę z małej miejscowości pod Częstochową. Dwadzieścia lat temu wyjechałam z Polski i tak zaczęła się moja przygoda na obczyźnie. Przez ostatnie 20 lat mieszkałam w niemieckich Alpach, nad oceanem w maleńkim stanie Rhode Island w Stanach i na przepięknej greckiej wyspie, Krecie. Teraz przyjechałam do zupełnie nieznanej mi Wielkopolski i po raz kolejny rozpoczynam życie od nowa. Z jednego wykształcenia jestem anglistką, z drugiego nauczycielką Anusary jogi. Bycie nauczycielką jogi, angielskiego, czy czegokolwiek innego, to nie tylko nauczanie, ale również nauka. Jestem wieczną uczennicą, adeptem życia, studentką własnego istnienia. 

Joga w moim życiu

Jogę praktykuję od ponad dwudziestu lat. Czasem jej obecność w moim życiu była bardziej intensywna, czasem mniej. Przez wiele lat, joga dla mnie oznaczała ćwiczenia fizyczne, wykonywanie asan. Dopiero kiedy poznałam moją pierwszą nauczycielkę Anusary jogi, otworzyły się dla mnie drzwi do innego podejścia do jogi i tym samym do życia. Joga to ogromna część mojego życia, dzięki filozofii, jej naukom, a szczególnie medytacji, praca nad sobą stała się owocna, ciekawa, wręcz magiczna.

Kwalifikacje i doświadczenie

Skończyłam dwa kursy nauczycielskie. 200H Hatha Tantra Yoga Teacher Training w Heliodorus School na Krecie w Grecji oraz RYT200 Anusara Yoga Teacher z cudowną Ezgi Fisher w Zurichu. Uczestniczyłam w wielu kursach dla nauczycieli takich jak Yin Yoga, filozofia Śiwaizmu Kaszmirskiego, czy sympozjum IAYT (International Association of Yoga Therapists) na temat terapii jogą. Uczestniczę w warsztatach z Desiree Rumbaugh, Sarą Davidson-Flanders, Natalie Piet oraz dr. Paulem Muller- Ortega.

Moje zajęcia

Na moich zajęciach staram się połączyć głęboką naukę duchowości z precyzyjnymi ustawieniami ciała. Ucząc Anusary jogi staram się dostrzegać dobro w każdej istocie, w każdej asanie, w każdej ścieżce duchowej, w życiu swoim i życiu innych. Ćwiczenia asan oparte są na zasadach ustawienia ciała (Universal Principals of Alignment™) tak żeby każdy czuł się bezpiecznie, a jednocześnie mógł wyrazić swoje indywidualne potrzeby, swoją osobowość i kreatywność. Na zajęcia Anusary jogi może przyjść każdy, niezależnie od wieku, umiejętności, poglądów, czy wiary pod warunkiem, że przychodzi tam z odruchu serca, z miłości do siebie i do człowieka na macie obok. 

ZAPRASZAM na zajęcia w YogaFriends, prowadzę również zajęcia indywidualne, organizuję warsztaty jogowe na KRECIE.

Poza jogą

Jestem blogerką, mamą dorosłych już dzieci, oraz opiekunką dwóch kotów i psa. Poza jogą uwielbiam robić jeszcze mnóstwo innych rzeczy i mam nadzieję, że z czasem będzie tych rzeczy tylko przybywać.