Yoga Friends
Nauczyciele

Andrzej Kubiak

Dane kontaktowe

504 80 33 24


“Istota ludzka jest częścią całości, którą nazywamy "wszechświatem", częścią ograniczona w czasie i przestrzeni. Doświadcza ona siebie, swych myśli i uczuć jako czegoś oddzielonego od reszty-to jakby optyczne złudzenie jej świadomości. Złudzenie to jest dla nas czymś w rodzaju więzienia ,ograniczającego nas do własnych pragnień i uczuć, żywionych wobec kilku najbliższych osób. Naszym zadaniem jest uwolnienie się z tego więzienia poprzez poszerzanie kręgów współczucia, tak aby objęły one wszystkie żywe stworzenia i całą naturę w jej cudownym pięknie.”

Albert Einstein

Andrzej Kubiak

O mnie

Z wykształcenia jestem inżynierem, ale szybko zrozumiałem,  że to nie jest moja droga, że muszę szukać dalej swojego miejsca. Byłem m. in. listonoszem, sprzedawcą, barmanem, muzykiem, jednocześnie szukając głęboko w sobie odpowiedzi na to, jak znaleźć szczęście, co jest w życiu najważniejsze, co daje prawdziwą siłę, radość, uwolnienie, i czy to w ogóle możliwe. Jestem teraz w miejscu, w którym czuję się bliżej odnalezienia prawdziwych odpowiedzi, ciągle w drodze, na fali i pod falą.

Joga w moim życiu

Od pierwszych poszukiwań, kontaktów - najpierw poprzez książki, m. in. słynne "Światło jogi" B.K.S. Iyengara, a później przez praktykę, która dojrzewała latami, poprzez pierwsze doświadczenia nauczania innych, drzewo jogi w moim życiu rośnie i wydaje owoce, stało się życiową ostoją, źródłem niekończących się doświadczeń, wyzwań, inspiracji.

Kwalifikacje i doświadczenie

Dyplomowany Nauczyciel Jogi Introductory II.
Zacząłem praktykować w 1992, trafiając na zajęcia Pani Marii Stróżyk. Ta praktyka doprowadziła po latach do chwili, gdy zachęcony przez Marię stanąłem przed wielkim wyzwaniem nauczania innych. Wiązało się to z ukończeniem pierwszego wówczas w Polsce 2,5 letniego kursu dla nauczyciel jogi wg metody Iyengara prowadzonego przez Pana Jurka Jaguckiego w Szczecinie. Otrzymałem kwalifikacje i dyplom nauczyciela stopnia Introductory II. Później ukończyłem w Częstochowie kurs dający uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej wydane przez katowicki AWF. W 2006  dotarłem do źródła - Instytutu Iyengara w Punie, gdzie obserwując nauczanie Państwa Iyengarów, praktykując przez miesiąc. Praktykowałem m. in. we Francji u Pana Faeq'a Birii. Prowadziłem zajęcia z jogi na warsztatach tańca u Pani Ewy Wycichowskiej, brałem udział w wielu warsztatach prowadzonych przez najwybitniejszych nauczycieli linii Iyengara z Polski, Indii, Europy. Od niedawna biorę udział w szkoleniu osób pragnących uzyskać uprawnienia IRR.

Moje zajęcia

W swojej pracy nauczyciela zwracam od początku szczególną uwagę na uważność, stopniowe budowanie podstaw bezpiecznej i zrównoważonej praktyki, dającej zrozumienie kierunku, oparcie w indywidualnych poszukiwaniach, niezależność.

Poza jogą

Nauki i praktyka buddyjska są dla mnie najgłębszą inspiracją i oparciem, współgrając, przenikając się z praktyką jogi. Dzięki Tacie wcześnie odkryłem znaczenie i cudowność kontaktu z przyrodą. Uwielbiam w ciszy przemierzać rowerem kilometry pośród pól, lasów, nowych miejsc, krajobrazów. Dalej słucham dużo muzyki, gram na perkusji m. in. w bluesowej kapeli Wielka Łódź. (http://www.wielkalodz.pl/) W sercu jestem wierny swojej najwcześniejszej pasji - piłce nożnej.