Yoga Friends
Nauczyciele

Agnieszka Wojtkowiak

Dane kontaktowe

607253872


“Joga jest światłem, które raz zapalone nigdy nie gaśnie. Im lepsza jest twoja praktyka tym jaśniej ono świeci.”

B.K.S. Iyengar

Agnieszka Wojtkowiak

O mnie  

Jestem radosną i pełną energii  osobą. Cenię w życiu autentyczność i pasję, które sprawiają, że życie staje się ekscytujące. Interesuje mnie rozwój duchowy: wschodnie i nie tylko wschodnie filozofie, medytacja i szeroko pojęta praca nad sobą. Z wykształcenia jestem nauczycielką  (studia filologiczne i pedagogiczne).  Na co dzień pracuję także z dziećmi.

Joga w moim życiu

Moją inspiracją stała się książka BKS  Iyengar’a  „Światło jogi”.  Z  jej pomocą stawiałam pierwsze kroki w jodze w domowym zaciszu,  długo zanim podjęłam regularne zajęcia pod okiem nauczyciela. Praktyka  jogi pozwala mi wsłuchiwać się  w  siebie. Ucząc uważności na macie, uczy dystansu do rzeczywistości, wypełnia radością  i daje wewnętrzną siłę.

Kwalifikacje i doświadczenie

Dyplomowany  nauczyciel  jogi -  Intermediate Junior III  (Certyfikat jogi metodą BKS Iyengara).

Ukończyłam trzyletni kurs nauczycielski prowadzony przez Konrada Kocota, zakończony egzaminem  Introductory II,  a następnie trzy roczne kursy przygotowujące do kolejnych egzaminów na stopnie Intermediate Junior I, Junior II  i Junior III.  Regularnie uczestniczę w konwencjach oraz  warsztatach jogi  Iyengara prowadzonych przez  zaawansowanych nauczycieli  z Polski i zagranicy (m.in.  Lois Steinberg, Rita Keller, Corine  Biria, Abhijata Sridhar, Birjoo Metha, Manouso Manus, Ewa Wardzała, Natasza Moszkowicz, Konrad Kocot). Luty 2018 spędziłam w Punie w Indiach, praktykując w  Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (RIMYI) pod okiem Gity Iyengar, Prashanta Iyengar, Abhijaty Sridhar (wnuczki BKS Iyengar'a) oraz innych tamtejszych nauczycieli.  Zajęcia jogi prowadzę od 2010 roku. Jestem członkiem SJIP.

 

Moje zajęcia

Joga jest filozofią praktyczną.  Na zajęciach przekazuję te aspekty pracy z ciałem i oddechem, które znalazły odzwierciedlenie w mojej własnej praktyce. Szanuję wszelkie fizyczne ograniczenia, lecz zachęcam do pokonywania słabości.  Wiem, że  wytrwałość w jodze przynosi poprawę jakości życia na każdej płaszczyźnie. Pomagam zaprzyjaźnić się z jogą.

Poza jogą

Cenię spokój i harmonię. Uwielbiam wolno płynący czas na łonie natury, papierowe książki, głębokie pogawędki i jazdę konną.