Yoga Friends
Aktualności

Koncert Klasycznej Muzyki Indyjskiej 20.06.19 - 19:00

 Zapraszamy na niezwykłą ucztę muzyczną.

Klasyczna muzyka indyjska jest jednym z najbardziej złożonych i kompletnych systemów muzyki. Sięga korzeniami do Wed. Jeden z czterech zbiorów wchodzących w skład Wed, szeroko zajmuje się muzyką. Ideałem, do którego winien dążyć indyjski artysta, jest wywołanie w słuchaczu i widzu doświadczenia estetycznego zwanego rasą. Przyrównuje się ją do ożywczego nektaru, którego skosztowawszy, człowiek zatraca poczucie ciała, a jego dusza rozszerza się i łączy we wspólnym doświadczeniu z innymi uczestnikami. Pojawia się cała gama emocji. Po takim koncercie słuchacz wychodzi oczyszczony, przemieniony duchowo. Taki jest cel indyjskiej sztuki.
Kiedy Yehudi Menuhin, bliski przyjaciel i uczeń B.K.S Iyengara usłyszał sarangi, powiedział: „Sarangi pozostaje nie tylko autentycznym i oryginalnym indyjskim instrumentem smyczkowym, ale tym, który ... wyraża duszę indyjskich uczuć i myśli”.

W świat indyjskiej ragi zabiorze nas trzech spokrewnionych ze sobą artystów, którzy od ośmiu pokoleń kultywują muzyczną tradycję. Wszystkie pokolenia występowały na dworach maharadżów w królewskim Rajasthanie. W obecnym składzie koncertują na całym świecie m.in w Kanadzie oraz wielu krajach Europy i Azji. Uczestniczyli w wielu prestiżowych konkursach i festiwalach. Specjalizują się w indyjskiej muzyce klasycznej, możemy też usłyszeć w ich wykonaniu rajasthani folk oraz muzykę suficką.
Shahid Khan – tabla, sarangi,
Arbaz Khan – santoor
Ayan Khan – sarangi, wokal.
Będzie nam bardzo miło gościć ich, tym bardziej że jest to pierwsza wizyta w Polsce.
Zapraszamy wszystkich, którzy zakochani są w dźwiękach.

KOSZTY:


50 zł, przy wpłacie do 9 czerwca
70 zł, przy wpłacie po tym terminie
ZGŁOSZENIA:
Obowiązują zapisy w recepcji szkoły YOGA FRIENDS i fb.
YOGA FRIENDS recepcja: +48 739095004
INFORMACJE: Katarzyna Peka +48 798574825